Kaip veikia GPS seklys?
GPS sekimas šiandien yra labai populiarus terminas. Beveik normalu, kad žmonės yra prisijungę prie objektų, naudoja GPS, kad nustatytų savo transporto priemonės vietas arba stebi savo maršrutą naudodami GPS programas, pvz., „Google Maps“.
Bet ką tiksliai reiškia GPS sekimas ir kaip veikia GPS sekiklis? Šiame straipsnyje pateikiamas platus GPS sekimo apibrėžimas nuo tada, kai JAV oro pajėgos sukūrė GPS.
Kas yra GPS?
Visuotinė padėties nustatymo sistema (GPS) gali būti apibrėžta kaip krypties nustatymo įtaisas, paprastai montuojamas ant transporto priemonių (transporto priemonių sekimo prietaisų), žmogaus ar turto. GPS, arba Global Positioning System, naudoja palydovus, kad nustatytų GPS imtuvo vietą bet kurioje Žemės vietoje. GPS palydovai perduoda duomenis į imtuvą, pvz., išmanųjį telefoną, GPS sekiklį arba GPS navigacijos sistemą.
GPS sekimas yra metodas, kuris apima tikslią kažko buvimo vietą ir jos stebėjimą. GPS sekimo priemonėje yra GPS komponentas, kuris renka GPS signalus ir apskaičiuoja, pavyzdžiui, transporto priemonės arba sektinos mašinos koordinates. Pavyzdžiui, sekimo sistema gali būti dedama į transporto priemones, mobiliuosius telefonus ar bet kokius į GPS sekiklį orientuotus įrenginius; GPS šiuose įrenginiuose gali būti nuolat fiksuotas arba nešiojamas.
Kaip veikia GPS sekimo įrenginys?
Pasaulinės padėties nustatymo sistemos operacijose (GPS) naudojamas trilateracijos matematinis principas, viršuje yra dvi kategorijos: 2-D ir 3-D trilateracija. Kad GPS galėtų atlikti matematinius skaičiavimus, sistema turi žinoti bent du aspektus. Pirmas dalykas, kurį reikia žinoti, yra dabartinė asmens, daikto ar transporto priemonės buvimo vieta arba turtas, kurį seka mažiausiai trys ar daugiau palydovų; antroji turi nustatyti atstumą arba srovės plitimą tarp atsekamo daikto ir sekimo taško.
Šiuo principu pagrįsti matematiniai skaičiavimai naudoja elektromagnetines radijo bangas, sklindančias šviesos greičiu. Komerciniu požiūriu GPS įrenginys paprastai įrašo kiekvieno daikto vietą, kai jis keliauja iš vieno taško į kitą. Yra dviejų tipų GPS įrenginiai. Vienas išsaugo įrašytus duomenis pačiame GPS įrenginyje (pasyvus stebėjimas). Tuo pačiu metu kitas reguliariai siunčia įrašytus duomenis į centralizuotą sistemą per GPS įrenginio modemą (aktyvus stebėjimas).
Mini GPS sekliai ir jų populiarumas
Vadinamasis „mini GPS sekiklis“ yra labai populiarus terminas aktyvioje pasaulinės padėties nustatymo sistemoje (sekimas realiuoju laiku). Mini GPS sekliai dažnai naudojami, kai kalbama apie saugos programas, pavyzdžiui, stebint vaikus ar naminius gyvūnus arba apsaugant transporto priemones, pvz., sunkvežimius, automobilius ar dviračius nuo vagysčių. Žmonėms ar naminiams gyvūnėliams skirtas mini GPS sekiklis turi būti patogus, lengvas ir nepastebimo dydžio, nes jį reikia vežtis. Sekikliai, kurie paprastai tvirtinami prie (naminių) gyvūnų antkaklio, taip pat turėtų būti atsparūs vandeniui, jei gyvūnai daug laiko praleidžia lauke.
Mini GPS sekiklis yra idealus apsaugos nuo vagystės įrenginys transporto priemonių sekimui. Naudojant SIM kortelę ir lengvą elektroniką, dydis neturėtų viršyti apytiksliai. nuo septynių iki aštuonių centimetrų. Sunkvežimiuose mini sekimo įtaisus galima montuoti net galinių žibintų viduje. Jei mini GPS seklys yra integruotas į transporto priemonę, tikimybė, kad sekiklis bus aptiktas, sumažėja.
Dydis nėra svarbiausias GPS komponentas
Tačiau dydis nesvarbus, nes viena iš svarbiausių kokybės charakteristikų yra sekimo įrenginio baterijos veikimo laikas. Kuo mažesnis sekiklis, tuo trumpesnis baterijos veikimo laikas. Kai seklys neprijungtas prie jokio maitinimo šaltinio (žmogaus ar naminių gyvūnėlių sekimo priemonės), akumuliatorių reikia įkrauti. Viskas skiriasi su mini GPS sekimo įrenginiais, kurie yra integruoti į transporto priemones ir maitinami tiesiogiai iš pagrindinės baterijos.